Bert Hellinger által vált ismertté a módszer, amely azt mondja, családtagjaink között, generációkra visszamenőleg egy láthatatlan fonal köti össze sorsunkat őseinkével. A családállítás segítségével, feltárhatjuk problémáink gyökerei milyen mélységűek, mennyire vannak szoros kapcsolatban felmenőink nehéz sorsával, valóban a saját terheinket cipeljük önnön életünkben.
A családállítás módszere, láthatóvá teszi a családtagok egymáshoz való, akár rejtett, nem ismert viszonyát.

A morfogenetikus mező az a tér, amit sokféleképp hívtak már a történelem során ( pl.: Akasha).
Abból indulunk ki, hogy ebben a mezőben minden benne van ami volt, van, és lesz. A családállító (jómagam) a mezővel együttműködve tárja fel az előbb említett családi viszonyokat, és mutat rá a fájdalompontokra.

Joggal kérdezheted, ezen információk megléte, mennyiben segíti megoldani a jelenlegi problémákat?

Biztos előfordult már veled is, hogy hiába nem szerettél volna a szüleidre hasonlítani, ennek ellenére is ugyanúgy reagáltál bizonyos helyzetekben, vagy hiába ítéled meg a döntéseiket, te is hasonló életet élsz, mint ők. Esetleg jársz egy ideje terápiába és azt érzed, már minden összefüggést és elakadást látsz a családodban, mégsem tudsz másképp reagálni. Nem érted, hogyha a fejedben megvannak a szálak, miért nem jön automatikusan a „helyes” reakció.
Ha hozzám jössz családállításra, több oldalról támogat a rendszer. Egyrészt, megadja a kognitív kielégülést, mivel a családállítást megelőzi egy coaching beszélgetés, amivel az összefüggéseket és a mintákra való rálátást kapod meg.
Maga az állítás felel a lelki oldásért. Ez kiemelkedően fontos, hiszen enélkül belecsúsznánk abba a körbe, amiben már benne vagy. Az: „Értem, de nem tudok rajta változtatni.” köre.
Végül a tapasztalati érzékelés lesz a harmadik, ami segít minket. Beszélni arról, milyen nehéz lehetett nagyszüleinknek/szüleinknek egy dolog, de megtapasztalni azokat a nehéz érzéseket, amik bennünk voltak, egy egészen más szint! 

A gyakorlatban, kívülről úgy tűnhet, mintha a társaság egy színdarabot játszana el. A „színdarab” résztvevői, úgynevezett képviselők lesznek, akiknek a szerepük röviden annyi ( egy másik posztban erről részletesen szó lesz), hogy az állítást kérő személy családjának tagjait megszemélyesítsék. A csavar esetünkben ott jön, hogy nálam fedett állítások zajlanak. Ez azt jelenti, hogy a képviselők nem tudják, melyik az a családtag akit épp „játszanak”.
Ez segít arra koncentrálni, amit valóban érzünk, nem pedig azt erősíti, amire épp gondolunk, vagy gondoljuk, hogy gondolnunk kéne.😊
👉Ez a videó segít, hogy kicsit könnyebben megértsd a folyamatot!👈

Ha valamiért úgy érzed, nem állsz készen egy csoportos családállításra, akkor van lehetőséged egyéni ülésre is.
Számodra kicsit „melósabb” lesz a folyamat, hisz egyedül kell átérezned az adott szereplők érzéseit, de ez ne rémisszen meg, így este biztosan nem lesz szükséged altatásra!😄

családállítás

Nagyon fontosnak tartom, és a tapasztalat is azt mutatja, hogy érdemes  és kell is időt szánni a traumák feltérképezésére, kibogozására.
N
e akard elsietni a folyamatot!
Tekints a lelkedre úgy, mint egy hagymára, amelynek rétegei vannak. Szép lassan kibontva, haladunk a közepe felé.
 Akármennyire is szeretnénk, nem lehet minden fájdalmat egy zsákba tenni és simán kidobni a legközelebbi kukába.
Mindig csak annyit teszünk a zsákba, ami épp a legfájdalmasabb, ami a legjobban hátráltatja az adott személyt a mindennapi életében.

 Így szép lassan megérkezik az ember a konstans jóllétbe, ami nem azt jelenti, hogy nem lesznek nehézségek az életében, viszont meglesznek az eszközei arra, miként kezelje a nehéz időszakokat!😊


📆Kattints ide, ha csoportos családállításra jelentkeznél⬅️ 
➡️Kattints ide, ha inkább egyéni családállításra jelentkeznél⬅️