Folyamatosan dobálom itt nektek a felelősségvállalás szót és közben rá kellett jönnöm, hogy nem annyira egyértelmű mit jelent, illetve ahányan vagyunk, annyiféleképp értelmezhetjük.
Számomra a felelősségvállalás azt jelenti, hogy vállalom a belőlem fakadó akciók következményét, az élet minden területén.
Vállalni az egyéni felelősséget, annyit jelent, mint vállalni a döntéseim felelősségét.
Ha valami olyan történik, amiben nem érzem magam jól, nem másokra mutogatok és kívülre helyezem a fókuszt, hogy mindenki más a hibás, hanem megkeresem a magam hiányosságait, fájdalmait, megéléseit és elgondolkodom nekem mi volt a szerepem abban, hogy egy adott helyzet úgy alakult, ahogy.
Ha az egyéni felelősségvállalás mibenlétét megértjük és gyakoroljuk, akkor az élet minden egyéb területén is ezzel a mentalitással fogunk tudni létezni.
Az én nézőpontom szerint, az életben a felelősségvállalás már akkor elkezdődik, mielőtt megszületünk.
Vállaljuk a sorsunkat, a családunkat, a születésünk mikéntjét, a gyermekkorunk nehézségeit.
Kamaszként tapasztalunk, pofonokat szerzünk, fiatal felnőtt korunkhoz közeledve pedig lassan eljutunk oda, hogy tudatosítjuk a fájdalmainkat, majd dönthetünk, mit szeretnénk velük kezdeni, egyáltalán, szeretnénk -e velük bármit is kezdeni.
Felnőttként viszont, nem csak jogunk van felelősséget vállalni, hanem kötelezettségünk is.
Persze, ez nem azt jelenti, hogy meg is történik. Rengetegen élnek ezen a bolygón úgy, hogy életük végéig dobálják a felelősségüket másokra.
Felnőttként már hiába hibáztatod a szüleid, amiért nem adták meg, amire gyerekként szükséged lett volna, hiába hibáztatod a főnököd, amiért minősíthetetlen stílusban beszél veled és te hagyod.
Felnőttként a te felelősséged a saját magad boldogsága és ha te nem teszel érte, mások biztosan nem fognak!
📆Ha úgy érzed, készen állsz felelősséget vállalni magadért, ➡️kattints ide időpont foglaláshoz⬅️