Császármetszés 2. rész

Császármetszés 2. rész

császármetszés

Azok a babák, akik császármetszéssel születnek, érezhetik azt, hogy megfosztották őket a döntésük erejétől,hogy elvesztették kapcsolódásukat édesanyjukkal, illetve, hogy Ők a felelősek anyjuk érzéseiért (düh,harag, félelem, pánik). Lehetséges, hogy a kötődés köztük nem tud elmélyülni, így felnőttként minden olyan terület ami édesanyánkhoz kapcsolódik, már egy eleve sebzett állapotból indul. Ilyen pl. a “fontos vagyok”, “elég jó vagyok”, “szerethető vagyok”, “meg vagyok tartva” érzések. A döntésképtelenség és a félelem a döntések meghozatalától, nehogy, valami végletes dolog történjen, szintén jellemző a császáros babákra.

És most szeretnék rátérni, az egyik általam vélt, legfontosabb részre. Az imént leírtak, nem egy kész forgatókönyvet takarnak, nem azt jelentik, hogy ha császárral születik egy gyermek/szül egy anya, akkor annak csak sebzett kötődési minta és traumatizált születés jut. A hüvelyi szülés is lehet traumatikus és egy császáros szülés is lehet csodálatos élmény.
Igen, egy nehéz szülés/születés-élmény teheti nehezebbé a kapcsolódást az anya-baba között, de nem semmisíti meg azt a kapcsolatot ami 9+ hónap alatt kialakult.
császármetszésHa anyaként a szülés során nem volt lehetőséged kommunikálni gyermekeddel, mondd el neki utána, milyen érzések voltak benned, és hogy ezek a nehéz érzések nem róla szóltak. Kezeld a babád már most, önálló érzésekkel rendelkező emberként. Ne felejtsd el, hogy ha a szülés-élményed számodra traumatikus volt, az számára is az lehetett!

Ha babatervezésen gondolkodtok, vagy már babát vársz, akkor pedig az információ és az önismeret lesznek a legnagyobb támogatóid. Az ember természetéből adódóan szereti kontrollálni a dolgokat maga körül, hiszen ez jelenti számára a biztonságot. Főként olyan dolgokkal kapcsolatban van erre szükségünk, amit nem ismerünk, nincs róla tapasztalatunk. Szülési tapasztalatot ugyan nem fogsz szerezni, ha elolvasod a szakirodalmi könyveket, azonban információd lesz és ez már fél siker!

Tájékozódj, olvass, beszélgess, bármit tehetsz, amitől nagyobb biztonságban érzed magad. A cél nem az kell legyen, hogy semmiképp se szülj császárral, hanem az, hogy azzal is rendben legyél, hogyha arra van szükség.
A cél az, hogy elég biztos legyél magadban, hogy tudd, mire van szükséged mikor elfáradsz és miként tudnak téged támogatni a szeretteid, mikor szükséged van rá.
Ehhez magadra kell helyezned a fókuszt, azzal foglalkozva, számodra mi a jó. Határokat húzva, keretezve, megengedésben.

➡️Ha szeretnél oldani a saját születési traumádon, vagy szívesen dolgoznál együtt egyénileg,
keress bizalommal!⬅️